Η ΟΜΑΔΑ

Για να επιτύχει τους στόχους του, το SolidarityNow απασχολεί πάνω από 300 έμπειρους επαγγελματίες διαφόρων ειδικοτήτων.

Αντιγόνη Λυμπεράκη, Εκτελούσα Γενική Διευθύντρια  

Τμήμα Υλοποίησης Προγραμμάτων
Μαριλύν Πολένα, Επικεφαλής
Φαίη Κουτζούκου, Συντονίστρια Προγραμμάτων Στέγασης & Φιλοξενίας
Έλενα Μαυρομιχάλη, Συντονίστρια Προγράμματος Κοινωνικής Συμμετοχής & Επιχειρηματικότητας
Δώρα Οικονόμου, Διαχειρίστρια Προγράμματος Unicef Blue Dot
Αλεξάνδρα Ζαββού, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Επικοινωνία με την Κοινότητα & Νέα Προγράμματα)
Βάσω Κατσομαλιάρη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Ανήλικα, Νεότητα, Εκπαίδευση)
Εύα Γιαννακάκη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Στέγαση & Φιλοξενία περιφ. Ηπείρου)
Χάρης Αδρακτάς, Διαχειριστής Προγραμμάτων (Προγράμματα Παροχής Μετρητών & Eπιχειρηματικότητα)
Μαριάννα Καλλιπολίτη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Εθελοντισμός)
Άννα Ιάσμη Βαλιανάτου, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Νέα Προγράμματα)
Ιωάννα Λαγουμιντζή, Συντονίστρια Υπηρεσίας Κοινωνικής Προστασίας
Ιωάννα Ντουμάνη, Διοικητική Υποστήριξη
Λίνα Οσσεϊράν, Συντονίστρια Ομάδας Διερμηνέων

Ομάδα προγράμματος Στέγασης & Φιλοξενίας:
Δημήτρης Παπαδήμας, Πρόγραμμα Στέγασης & Φιλοξενίας, Επικεφαλής Ομάδας Διαμονής σε διαμερίσματα
Γιάννης Κοντογιαννάκης/ Συντονιστής Δομής Στέγασης Παιανία
Νικόδημος Μάινα Κίνυουα/ Υπεύθυνος Μετακινήσεων Ωφελούμενων
Γιάννης Τέντης/ Επικεφαλής Ψυχολόγος
Μαργαρίτα Κοντομιχάλη/ Συντονίστρια Προγράμματος Στέγασης για ΛΟΑΤΙ πρόσφυγες
Μαγδαλένα Καββαδία/ Συντονίστρια Προγράμματος «SolidarityHomes»

Συντονιστές προγράμματος Blue Dots (UNICEF): Γιώργος Τσούρος, Μέλπω Χρηστίδου, Εμμανουέλα Στεργέλλη, Χρύσα Πυραμελίδου, Iyad Ladaa, Στέλλα Καλερίδου, Κωνσταντίνος Κολοβός
Ομάδα Εργασίας Ρομά: Έλενα Μαυρομιχάλη, Αλεξάνδρα Ζαββού, Βάσω Κατσομαλιάρη, Ντόρα Κομνηνού

Τμήμα Παρακολούθησης, Αξιολόγησης, Λογοδοσίας, Μάθησης
Iωακείμ Βράβας, Επικεφαλής
Γεωργία Παπαθανασίου, Υπεύθυνη Ανάλυσης και Διαχείρισης Πληροφοριών
Αρετή Κετεκίδου, Σύμβουλος Ποιότητας και Αξιολόγησης Προγραμμάτων
Βίκυ Τσιλιγγίρη, Διαχειρίστρια Δεδομένων

Τμήμα Έρευνας, Σχεδιασμού Πολιτικής, Συνηγορίας & Προάσπισης Δικαιωμάτων
Aya Burweila, Υπεύθυνη Σχεδιασμού Πολιτικής & Έρευνας
Ντομινίκα Σπυράτου, Υπεύθυνη Συνηγορίας & Προάσπισης Δικαιωμάτων

Οικονομικό Τμήμα
Ράνια Παπαδοπούλου, Επικεφαλής
Σταμάτης Κυθραιώτης, Υπεύθυνος Λογιστηρίου
Βίκυ Αντωνοπούλου, Χρηματοοικονομικός Ελεγκτής
Πάνος Λιούκας, Λογιστής-Ταμίας
Ελευθέριος Παπαγιαννάκης, Λογιστής
Έρικα Μάτα, Οικονομικός Διαχειριστής

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
Αντώνης Ματζουράνης, Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού
Ηρένε Δημήτογλου, Υπεύθυνη Διαχείρισης Μισθοδοσίας

Τμήμα Λειτουργιών
Ντόρα Κομνηνού, Επικεφαλής
Βάλια Γιαλιά, Υπεύθυνη Λειτουργιών/ Αρχιτέκτων-Μηχανικός
Λευτέρης Αντωνιάδης, Υπεύθυνος Διαχείρισης Πληροφορικών Συστημάτων
Κώστας Μπατσαλιάς, Διαχείριση Πληροφορικών Συστημάτων
Βαγγέλης Γαϊτάνος, Υπεύθυνος Μεταφορών
Ηλέκτρα Κονταρίνη, Διοικητική Υποστήριξη

Τμήμα Επικοινωνίας
Σοφία Ιωάννου, Επικεφαλής
Ιωάννα Μπουλντούμη, Υπεύθυνη Ψηφιακών Μέσων Eπικοινωνίας & Περιεχομένου
Βάλια Σαββίδου, Υπεύθυνη Γραφείου Τύπου & Εκδηλώσεων

Κέντρο Αλληλεγγύης Αθήνας
Βάλια Ανδρακάκου, Αναπληρώτρια Συντονίστρια
Γιώργος Κανάρης, Συντονιστής Διευρυμένης Κοινωνικής Υπηρεσίας
Ειρήνη Βλάχου, Επικεφαλής Νομικής Υπηρεσίας
Ασημίνα Μπακάλη, Επικεφαλής Κοινωνικής Υπηρεσίας
Γιάννης Καλλινικάκης, Επικεφαλής Ομάδας Ψυχολόγων
Παναγιώτης Μπουργαζάς, Επικεφαλής Υπηρεσίας Υποδοχής

Γραφείο Βορείου Ελλάδας
Ιωάννα Φουρκιώτου, Συντονίστρια Προγραμμάτων Βορ. Ελλάδας
Ελένη Σταματούκου, Υπεύθυνη Τύπου & Εκδηλώσεων
Κωνσταντίνος Κουζουκάκης, Παρακολούθηση και Λογοδοσία
Χριστιάννα Κύρκου, Υπεύθυνη Προγραμμάτων
Κατερίνα Γουλά, Πρόγραμμα Στέγασης & Φιλοξενίας

Κέντρο Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκης
Ιωάννα Φουρκιώτου, Συντονίστρια

Kέντρο Υποστήριξης Προσφύγων – Blue Refugee Center (Θεσσαλονίκη)
Iyad Lada – Συντονιστής