Η ΟΜΑΔΑ

Για να επιτύχει τους στόχους του, το SolidarityNow απασχολεί πάνω από 250 έμπειρους επαγγελματίες διαφόρων ειδικοτήτων.

Αντιγόνη Λυμπεράκη, Γενική Διευθύντρια  

Τμήμα Υλοποίησης Προγραμμάτων
Μαριλύν Πολένα, Επικεφαλής
Φαίη Κουτζούκου, Συντονίστρια Προγραμμάτων Στέγασης & Φιλοξενίας
Έλενα Μαυρομιχάλη, Συντονίστρια Προγράμματος Κοινωνικής Συμμετοχής & Επιχειρηματικότητας
Δώρα Οικονόμου, Διαχειρίστρια Προγράμματος Κέντρων Υποστήριξης Παιδιού και Οικογένειας
Αλεξάνδρα Ζαββού, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Επικοινωνία με την Κοινότητα & Νέα Προγράμματα)
Βάσω Κατσομαλιάρη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Ανήλικα, Νεότητα, Εκπαίδευση)
Εύα Γιαννακάκη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Στέγαση & Φιλοξενία περιφ. Ηπείρου)
Χάρης Αδρακτάς, Διαχειριστής Προγραμμάτων (Προγράμματα Παροχής Μετρητών & Eπιχειρηματικότητα)
Μαριάννα Καλλιπολίτη, Διαχειρίστρια Προγραμμάτων (Εθελοντισμός)
Ιωάννα Λαγουμιντζή, Συντονίστρια Υπηρεσίας Κοινωνικής Προστασίας
Ιωάννα Ντουμάνη, Διοικητική Υποστήριξη
Λίνα Οσσεϊράν, Συντονίστρια Ομάδας Διερμηνέων

Ομάδα προγράμματος Στέγασης & Φιλοξενίας:
Δημήτρης Παπαδήμας, Πρόγραμμα Στέγασης & Φιλοξενίας, Επικεφαλής Ομάδας Διαμονής σε διαμερίσματα
Γιάννης Κοντογιαννάκης/ Συντονιστής Δομής Στέγασης Παιανία
Νικόδημος Μάινα Κίνυουα/ Υπεύθυνος Μετακινήσεων Ωφελούμενων
Γιάννης Τέντης/ Επικεφαλής Ψυχολόγος
Μαργαρίτα Κοντομιχάλη/ Συντονίστρια Προγράμματος Στέγασης για ΛΟΑΤΙ πρόσφυγες
Μαγδαλένα Καββαδία, Μαρία Κοκκίνου/ Συντονίστριες Προγράμματος «SolidarityHomes»

Συντονιστές ομάδων προγράμματος «Κέντρα Υποστήριξης Παιδιού και Οικογένειας»: Γιώργος Τσούρος, Μέλπω Χρηστίδου, Χρύσα Πυραμελίδου, Iyad Ladaa, Κωνσταντίνος Κολοβός

Τμήμα Παρακολούθησης, Αξιολόγησης, Λογοδοσίας, Μάθησης
Iωακείμ Βράβας, Επικεφαλής
Γεωργία Παπαθανασίου, Υπεύθυνη Ανάλυσης και Διαχείρισης Πληροφοριών
Αρετή Κετεκίδου, Σύμβουλος Ποιότητας και Αξιολόγησης Προγραμμάτων
Βίκυ Τσιλιγγίρη, Διαχειρίστρια Δεδομένων

Τμήμα Έρευνας, Σχεδιασμού Πολιτικής, Συνηγορίας & Προάσπισης Δικαιωμάτων
Aya Burweila, Υπεύθυνη Σχεδιασμού Πολιτικής & Έρευνας
Ντομινίκα Σπυράτου, Υπεύθυνη Συνηγορίας & Προάσπισης Δικαιωμάτων
Άννα Ιάσμη Βαλιανάτου, Υπεύθυνη Συνηγορίας & Προάσπισης Δικαιωμάτων

Οικονομικό Τμήμα
Λίλη Σκλαβή,  Accounting Supervisor/Financial Auditor
Ηλίας Ράγκος, Υπεύθυνος Λογιστηρίου
Σταμάτης Κυθραιώτης, Λογιστής
Βίκυ Αντωνοπούλου, Χρηματοοικονομικός Ελεγκτής
Πάνος Λιούκας, Λογιστής-Ταμίας

Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
Αντιγόνη Μιχαλοπούλου, Επικεφαλής Ανθρώπινου Δυναμικού
Αντώνης Ματζουράνης, Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού
Ηρένε Δημήτογλου, Υπεύθυνη Διαχείρισης Μισθοδοσίας

Τμήμα Λειτουργιών
Ντόρα Κομνηνού, Επικεφαλής
Βάλια Γιαλιά, Υπεύθυνη Λειτουργιών
Λευτέρης Αντωνιάδης, Υπεύθυνος Διαχείρισης Πληροφορικών Συστημάτων
Κώστας Μπατσαλιάς, Διαχείριση Πληροφορικών Συστημάτων
Ηλέκτρα Κονταρίνη, Διοικητική Υποστήριξη

Τμήμα Επικοινωνίας
Σοφία Ιωάννου, Επικεφαλής
Ιωάννα Μπουλντούμη, Υπεύθυνη Ψηφιακών Μέσων Eπικοινωνίας & Περιεχομένου
Βάλια Σαββίδου, Υπεύθυνη Γραφείου Τύπου & Εκδηλώσεων

Κέντρο Αλληλεγγύης Αθήνας
Βάλια Ανδρακάκου, Συντονίστρια – Υποστηρικτικές Υπηρεσίες
Γιώργος Κανάρης, Συντονιστής Διευρυμένης Κοινωνικής Υπηρεσίας
Ασημίνα Μπακάλη, Επικεφαλής Κοινωνικής Υπηρεσίας
Γιάννης Καλλινικάκης, Επικεφαλής Ομάδας Ψυχολόγων
Μαρία Πατρή, Επικεφαλής Νομικής Υπηρεσίας
Πέπη Μαριόλη, Επικεφαλής Υπηρεσίας Απασχολησιμότητας
Παναγιώτης Μπουργαζάς, Επικεφαλής Υπηρεσίας Υποδοχής

Γραφείο Βορείου Ελλάδας
Ιωάννα Φουρκιώτου, Συντονίστρια Προγραμμάτων Βορ. Ελλάδας
Ελένη Σταματούκου, Υπεύθυνη Τύπου & Εκδηλώσεων
Κωνσταντίνος Κουζουκάκης, Παρακολούθηση και Λογοδοσία
Σωτήρης Περπερίδης, Υπεύθυνος Προμηθειών
Αννέτα Γεωργούλα, Υπεύθυνη Λειτουργιών
Χριστιάννα Κύρκου, Υπεύθυνη Προγραμμάτων
Κατερίνα Γουλά, Πρόγραμμα Στέγασης & Φιλοξενίας
Δομνίκη Γεωργοπούλου, Συντονίστρια Εκπαίδευσης

Κέντρο Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκης
Ιωάννα Φουρκιώτου, Συντονίστρια

Kέντρο Υποστήριξης Προσφύγων – Blue Refugee Center (Θεσσαλονίκη)
Iyad Lada – Συντονιστής